Ksiazka - Godnosc

Przejdź do treści

Menu główne:

Ksiazka
Sławomir Sokołowski
Bezwstydna Moda, która zabija młodych i ich marzenia

Książkę można zamówić tu:

Fragment książki (w tym indeksy, spisy, wykaz źródeł)
można pobrać tu:

Można się też kontaktować:
ksiazka@godnosc.org
tel. 602 710 602
Oto książka dla każdego myślącego człowieka:
  • dla dziewczyny i chłopaka,
  • dla kobiety i mężczyzny,
  • dla osoby świeckiej i duchownej (wbrew pozorom, tak samo zagubionej i oszukanej przez świat jak osoby świeckie),
  • dla osoby wierzącej i niewierzącej,
  • dla wszystkich, którzy chcą być prawdziwie szczęśliwi,
  • jest to książka dla ludzi odważnych, nie bojących się iść pod prąd oferty świata.Współczesna moda jest obecnie NAJWIĘKSZYM zagrożeniem ludzkości.

Ubiór jest zawsze streszczeniem naszego świata wartości, mówiącym o tym czy siebie i drugiego uważamy za towar, czy za osobę.

Autor przypomina prawdę o człowieku (kim jest człowiek, jakie jest jego powołanie i przeznaczenie) i opisuje współczesne zagrożenia człowieczeństwa, związane z bezwstydną modą, zagrożenia duchowe i fizyczne, uniemożliwiające prawdziwe życie, życie godne człowieka.
Podaje przykłady współczesnej mody, całkowicie degradującej kobietę i mężczyznę (dziewczynę, chłopaka), oraz przykłady pozytywne, ukazujące szczególnie dziewczynę jako królewnę wśród stworzeń, która tylko w skromnym stroju ma szansę rozwijać swoje człowieczeństwo i kobiecość – wyjątkowy dar Boga dla świata, i szczególny dar dla mężczyzny. Mężczyzny, który również tylko w otoczeniu skromnie (a nie wyzywająco) wyglądających dziewcząt i kobiet, ma szansę rozwijać swoje powołania, a więc i wrażliwość oraz prawdziwą męskość.

Przypomina znane od tysięcy lat (a od kilkudziesięciu lat coraz rzadziej ukazywane) i sprawdzone zasady skromnego stroju i czystego spojrzenia (patrzenia sercem), będące niezbędnym warunkiem szczęśliwego życia już młodych ludzi, ale również i osób bardziej dojrzałych: osób samotnych, małżonków, wychowawców, a nawet osób duchownych, które również, w dużej części, dały się zwieźć współczesnemu światu.

Pozbawieni wstydliwości chłopcy i mężczyźni, zupełnie nie rozumiejący zagrożeń współczesnego świata, w zewnętrznej atrakcyjności własnej czy kobiet, oraz w dobrach materialnych upatrują nadzieję na szczęście, co ostatecznie oddala ich od prawdziwych wartości, a więc i uniemożliwia zbliżenie się do prawdziwego szczęścia, które zawsze jest owocem miłości (daru z siebie), a nie skutkiem używania siebie czy drugiego człowieka, do czego namawia współczesna, bezwstydna moda.

Pozbawione wstydliwości dziewczęta i kobiety, również zwiedzione fałszywymi wartościami, przedstawiają siebie jako atrakcyjne przedmioty, a nie osoby, zasługujące przecież na szacunek i miłość, niezależnie od ich wyglądu, pochodzenia, statusu społecznego.

Tylko prawdziwa miłość siebie i drugiego, a nie używanie, nie nastawianie na przyjemność, na podziw – jest postawą godną człowieka, postawą gwarantującą szczęście, szczęście doczesne i wieczne.

Tylko rozwijając wartości wyższe, zupełnie przeciwne tym, które proponuje świat, dajemy sobie i innym szansę na prawdziwe szczęście, miłość, przyjaźń, szacunek.

Książka jest adresowana do każdego, również niewierzącego, kto chciałby zweryfikować swoje dotychczasowe życie i otworzyć się na prawdziwe wartości; dla każdego, kto nie obawia się iść pod prąd.

Autor zachęca do myślenia, refleksji i poważnej rewizji własnego życia, aby stało się życiem na miarę człowieka, czyli istoty rozumnej.
Przemiana życia jest możliwa w każdym wieku, ale – jak wszystko, co wartościowe – zawsze kosztuje.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego